زمین – به زمین نشستن آسمان همراه مازندران

زمین – به زمین نشستن: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران هواشناسی مازندران آسمان صاف آسمان صاف تا نیمه ابری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی رشد تولید نفت آمریکا تا کجا پیش می‌رود؟ ، ظهور رقیب بزرگ در بازار نفت

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی اعلام کرد:« طی هشت سال آینده تولید نفت و گاز طبیعی در دنیا با سرعتی بسیار اوج رشد خواهد کرد ولی سرعت رشد تویلد در امریکا بیش از

رشد تولید نفت آمریکا تا کجا پیش می‌رود؟ ، ظهور رقیب بزرگ در بازار نفت

ظهور رقیب بزرگ در بازار نفت/ رشد تولید نفت آمریکا تا کجا پیش می رود؟

عبارات مهم : انرژی

آژانس بین المللی انرژی در گزارشی اعلام کرد:« طی هشت سال آینده تولید نفت و گاز طبیعی در دنیا با سرعتی بسیار اوج رشد خواهد کرد ولی سرعت رشد تویلد در امریکا بیش از دیگر کشورها خواهد بود.»

در گزارش شرکت بین المللی انرژی تاکید شده است که این سرعت بالای رشد تولید نفت که در نتیجه سرمایه گذاری کلان در این صنعت انجام شده است و باعث می شود تا قدرت امریکا در بازار نفت دنیا زیاد شود.

رشد تولید نفت آمریکا تا کجا پیش می‌رود؟ ، ظهور رقیب بزرگ در بازار نفت

طبق این گزارش در فاصله سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۵ میلادی توان تولید نفت شیل در امریکا ۸ میلیون بشکه در روز زیاد می شود که این قیمت رشد از قیمت رشد تولید نفت به وسیله عربستان سعودی و قیمت رشد تولید گاز طبیعی به وسیله کشور روسیه هم بالاتر خواهد بود.

از طرف دیگر، زیاد کردن قیمت رشد تولید نفت شیل امریکا باعث می شود تا امریکا ظرف هشت سال اینده به یک صادر کننده خالص نفت در دنیا تبدیل شود و قدرت زیادی در این بازار بدست آورد. این کشور جایگاه بزرگترین صادر کننده ال ان جی دنیا را هم در سال ۲۰۲۵ میلادی به دست خواهد آورد و حجم تولید گاز طبیعی را تا مرز ۶۳۰ میلیارد متر مکعب نسبت به سال ۲۰۰۸ میلادی زیاد می کند. این رشد توان تولید انرژی در امریکا می تواند منابع مالی زیادی جهت این کشور ایجاد کند ولی قدرت تاثیر گذاری امریکا در مناسبات اقتصادی و بازار انرژی را هم زیاد می کند.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی اعلام کرد:« طی هشت سال آینده تولید نفت و گاز طبیعی در دنیا با سرعتی بسیار اوج رشد خواهد کرد ولی سرعت رشد تویلد در امریکا بیش از

نکته جالب این گزارش اینجاست که رشد توان تولید نفت و گاز طبیعی در امریکا تا سال ۲۰۲۵ میلادی معادل ۸۰ درصد از زیاد کردن حجم تولید نفت در دنیا خواهد بود. در واقعع سرمایه گذاری دیگر کشورها در این بازار تنها می تواند زمینه ساز ۲۰ درصد از زیاد کردن توان تولید انرژی در دنیا شود و ۸۰ درصد از این زیاد کردن توان تولید به امریکا تخصیص داده شده است خواهد داشت.این نسبت نا متوازن رشد توان تولید نفت نشان می دهد که امریکا هر روز سهم بیشتری در بازار انرزژی دنیا به دست خواهد اورد .

در این گزارش آینده نگری شده است است که سال ۲۰۲۵ میلادی ، سال اوج تقاضای نفت در دنیا است و رشد تولید نفت هم تا این سال ادامه خواهد داشت. از سال ۲۰۲۵ به بعد ما شاهد افت تقاضا جهت نفت خام خواهیم بود . ولی کم کردن تقاضا جهت نفت خام در دنیا با زیاد کردن تقاضا جهت نفت در بازارهای دیگر از قبیل صنعت پتروشیمی جبران خواهد شد. به گزارش موسسه مطالعاتی وود مک کینزی در میان مدت و بلند مدت صنعت پتروشیمی مهم ترین مصرف کننده نفت در دنیا است و بیشترین سهم از نفت دنیا جذل این بازار می شود. در دهه سوم قرن بیست و یکم میلادی ما شاهد رشد تقاضا جهت نفت در صنعت پتروشیمی دنیا خواهیم بود.تقاضا جهت انوع سوختها که محصول نفت هستند و در کشتی ها و هواپیماها و کامیون های بزرگ استفاده می شود بعد از صنعت پتروشیمی ، بیشترین سهم را در تقاضای نفت دنیا دارد.

آژانس بین المللی انرژی هشدار داد که تا آخرهای دهه ۲۰۲۰ میلادی ذخایر نفت شیل امریکا تقریبا تخلیه خواهد شد و دوباره وابستگی دنیا به نفت خاورمیانه زیاد کردن پیدا می کند.در این وقت تاثیر خاورمیانه و به خصوص شرکت اوپک دربازار نفت دنیا دوباره پر رنگ می شود و سیاستهای اوپک می تواند بازار نفت را تحت تاثیر قراردهد.

رشد تولید نفت آمریکا تا کجا پیش می‌رود؟ ، ظهور رقیب بزرگ در بازار نفت

اگرچه ذخایر تازه ای با ظرفیت بالغ بر ۶۷۰ میلیارد بشکه نفت در امریکا شناسایی شده است است که در صورت جذب سرمایه کافی، می تواند از اوایل دهه ۲۰۴۰ میلادی دوباره زمینه را جهت زیاد کردن قدرت گرفتن امریکا در عرصه بازار نفت فراهم کرد. این تحول نشان می دهد که در قرن بیست و یکم میلادی امریکا همواره یکی از تاثیر گذارترین کشورهای دنیا در عرصه انرژی باقی می ماند.

واژه های کلیدی: انرژی | بازار | طبیعی | امریکا | میلادی | تولید گاز | پتروشیمی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs