زمین – به زمین نشستن آسمان همراه مازندران

زمین – به زمین نشستن: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران هواشناسی مازندران آسمان صاف آسمان صاف تا نیمه ابری

گت بلاگز اخبار بین الملل کره شمالی سکوت خود را شکست و رسما از تحول در روابط با آمریکا خبر داد

کره شمالی با شکستن سکوت خود این مساله که به علت تحریم‌های آمریکا حاضر به گفت‌وگو با سئول و واشنگتن شده است را رد کرد.

کره شمالی سکوت خود را شکست و رسما از تحول در روابط با آمریکا خبر داد

کره شمالی سکوت خود را شکست و رسما از تحول در روابط با آمریکا خبر داد

عبارات مهم : آمریکا

کره شمالی با شکستن سکوت خود این مساله که به علت تحریم های آمریکا حاضر به گفت وگو با سئول و واشنگتن شده است را رد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، تفسیر خبرگزاری مرکزی کره شمالی که تحت عنوان “سفسطه مطلق نباید حقیقت را تحریف کند” انتشار یافته و در آن آمده است که “به خاطر تدابیر فعالانه و پیشنهاد صلح آمیز جمهوری دموکراتیک خلق کره، فضایی شفگت آور جهت آشتی در روابط بین شمال و جنوب کره ایجاد شده است و همچنین نشانه هایی از تحول در روابط جمهوری دموکراتیک خلق کره و ایالات متحده بروز کرده است.”

کره شمالی سکوت خود را شکست و رسما از تحول در روابط با آمریکا خبر داد

در این تفسیر تاکید شده است که پیونگ یانگ به علت تحریم های این کشور وارد مذاکرات با سئول و واشنگتن نشده و کره شمالی قطار یک “حمله صلح” است.

این سخنان در حالی انتشار پیدا کرده است که دو کره مذاکراتی جهت نزدیکی میان دو کشور بعد از آزمایش های هسته ای و بالستیکی پیونگ یانگ انجام می دهند. این مذاکرات در جهت یک نشست میان دو کره در حال انجام است که بعد از آن قرار است دیداری رو در رو میان دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی صورت گیرد.

کره شمالی با شکستن سکوت خود این مساله که به علت تحریم‌های آمریکا حاضر به گفت‌وگو با سئول و واشنگتن شده است را رد کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی بدون اشاره مستقیم به نشست ها، اظهار کرد: فضای آشتی با کره جنوبی و نشانه تغییرات با واشنگتن مشهود است.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرد که پیونگ یانگ از جایگاه قدرت و نه ضعف وارد مذاکرات شده است است.

خبرگزاری کره شمالی در ادامه تفسیر خود آورده است: پذیرش گفت وگوی صلح از سوی کره شمالی نشانه اعتماد کشور به خود هست، آیا که پیونگ یانگ تمام چیزهایی را که می خواسته به دست آورده هست.

کره شمالی سکوت خود را شکست و رسما از تحول در روابط با آمریکا خبر داد

این خبرگزاری همچنین با اعلام تحول در روابط این کشور با آمریکا و کره جنوبی ژاپن را به خاطر نادیده گرفتن این تحولات به باد انتقاد گرفته است.

این تفسیر در عین حال “نیروهای دغل در آمریکا و ژاپن و گروه های محافظه کار کره جنوبی را” متهم کرده است که “به فروش داستان های بی پایه و تحریف حقیقت متوسل شده است اند تا افکار عمومی را به بیراهه بکشانند.”

کره شمالی با شکستن سکوت خود این مساله که به علت تحریم‌های آمریکا حاضر به گفت‌وگو با سئول و واشنگتن شده است را رد کرد.

در این تفسیر به عنوان نمونه هایی از این نوع کارها اشاره شده است و آمده است که “مقامات کنونی و سابق و کارشناسان ایالات متحده به حرف آمده و ادعا می کنند که کره شمالی روش خود را عوض کردن داده هر چند ایالات متحده هیچ امتیازی نداد، یا اینکه تحریم های شدید ترامپ و استراتژی فشار موثر بوده و یا اینکه این نشانه آن است که توان کره شمالی به حدی رسیده که دیگر قادر به ادامه این اوضاع نیست.”

در این تفسیر با اشاره به موضع شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، از “گروه آبه” شدیدا انتقاد شده است و آمده است که آنان به خاطر “تحول غیر منتظره در اوضاع شبه جزیره کره” منزوی شده است اند و در نتیجه ادعا می کنند که “سیاست کره شمالی در قبول صلح و گفتگو نتیجه فشار مستمر جامعه بین المللی است و تصمیم سریع به گفتگو بخشی از استراتژی کره شمالی جهت خرید وقت است و تحریم ها هرگز نباید تحت هیچ شرایطی کم کردن یابد.”

کره شمالی سکوت خود را شکست و رسما از تحول در روابط با آمریکا خبر داد

در این تفسیر “محافظه کاران کره جنوبی از جمله حزب لیبرال کره” هم نشانه انتقاد قرار گرفته اند لیکن این نظر را مطرح کرده اند که هر وقت که کره شمالی خود را در مخمصه می یابد، به گزینه گفتگو تن در می دهد و نشانه از پیشنهاد گفتگوهای صلح، ایجاد شکاف در اتحاد کره جنوبی و ایالات متحده است.

نویسندگان این تفسیر با رد چنین نظراتی، گفته اند که “تحول عظیم در روابط شمال – جنوب تصادفی نیست بلکه ثمره گرانقدری است که به خاطر کارها فعالانه جمهوری دموکراتیک خلق کره، میهن پرستی صمیمانه و اراده قاطع آن جهت دفاع از صلح به دست آمده هست. امروز چنین واقعه ای از آن روی ممکن شده است که عزت جمهوری دموکراتیک خلق کره به شکلی شگفت آور زیاد کردن یافت و قدرت آن زیاد شده است هست. نظرات سخیف نیروهای دشمن مانند اینکه تحول اخیر نتیجه تحریم و فشار است یا اینکه ما به حد و مرز توانایی خود رسیده ایم مانند صدای سگی است که به سوی ماه عوعو می کند بی معنی است.”

در ادامه این تفسیر آمده است: اقتصاد جمهوری دموکراتیک خلق کره رو به شکوفایی است و علی رغم آنچه که اراذل و اوباش ادعا می کنند رو به پائین ندارد و براساس خودکفایی و نوین سازی مبتنی هست، دستاوردهای علمی و فنی و الگوهای موفقیت آمیز در بخش های متفاوت اقتصادی حاصل آمده که وعده آینده ای درخشان و اصلاح سطح زندگی مردم را می دهد. و بنابراین تعجبی ندارد که مردم در داخل و خارج کشور یکصدا معتقدند که ابتکار صلح و گفتگو از سوی ما نشانه اعتماد به نفس است لیکن ما هرچه را که می خواستیم به دست آورده ایم.

همین خبرگزاری در تفسیر دیگری تحت عنوان “خبرگزاری مرکزی کره، ژاپن را ترغیب می کند تا با روند وقت همسو شود” دولت ژاپن را متهم کرده است که “به آخرین تلاش جهت جلوگیری از تحولات” دست زده و به این منظور، خواستار ادامه فشار و حتی شدت یافتن تحریم علیه کره شمالی شده است هست. به نوشته این خبرگزاری، مقامات ژاپنی در صدد جلب همکاری بین المللی جهت وارد کردن فشار بر کره شمالی هستند و جهت این منظور “در امور داخلی دیگران مداخله کرده و بی شرمانه در صدد بر هم زدن شادمانی ملت کره هستند.”

در ادامه این تفسیر، ضمن بی فایده خواندن تلاش ژاپن، آمده است که “وضعیت به سرعت دستخوش تحول است و وقت آن رسیده که ژاپن راجع به سیاست خود نسبت به کره شمالی اندیشه کند و با روند روز همسو شود.”

در این تفسیرها به ابتکار کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی، در دعوت از دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا، جهت گفتگو و قبول این دعوت از سوی ایالات متحده اشاره نشده است.

واژه های کلیدی: آمریکا | تحریم ها | کره شمالی | کره جنوبی | کره شمالی | رهبر کره شمالی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs