زمین – به زمین نشستن آسمان همراه مازندران

زمین – به زمین نشستن: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران هواشناسی مازندران آسمان صاف آسمان صاف تا نیمه ابری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی یک لیوان جهت 6 نامزد ریاست جمهوری , حاشیه های مناظره دوم تلویزیونی

دومین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی عصر امروز(جمعه) با حضور 6 نامزد انتخاباتی با عنوان سیاست داخلی و خارجی و فرهنگی شروع شد که با حاشیه ها

یک لیوان جهت 6 نامزد ریاست جمهوری , حاشیه های مناظره دوم تلویزیونی

حاشیه های مناظره دوم تلویزیونی؛ یک لیوان جهت 6 نامزد ریاست جمهوری

عبارات مهم : ایران

دومین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی عصر امروز(جمعه) با حضور 6 نامزد انتخاباتی با عنوان سیاست داخلی و خارجی و فرهنگی شروع شد که با حاشیه های زیادی همراه بود و هر کدام از نامزدهای ریاست جمهوری نسبت به بعضی سخنان، تصویر العمل نشان دادند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا قالیباف با قرعه کشی، نخستین نامزدی بود که به پرسش اول راجع به اینکه «چگونه جهت شتاب و رشد علمی از ظرفیت دستگاه های آموزشی از جمله وزارت آموزش و پرورش، آموزش عالی و وزارت منزل های دیگر استفاده کرد» پاسخ داد.

یک لیوان جهت 6 نامزد ریاست جمهوری , حاشیه های مناظره دوم تلویزیونی

** واکنشها به بیانات قالیباف راجع به کشف کالای مربوط به فرزند یک وزیر

وی پاسخ به این پرسش را با مطرح کردن اتهام راجع به فرزند یکی از وزیران دولت یازدهم شروع کرد و گفت: دیدیم سخنگوی قوه قضاییه در مورد یک عنوان مشکوکی که مربوط به یکسری کالای قاچاق یا غیرقاچاق و کالاهای غیرضروری بود، اظهارنظر کرد که مربوط به یکی از وزیران بود؛ در چنین شرایطی پیگیری به این پرونده در دو روز انجام و مشخص شد که وزیر آموزش و پرورش در این مورد دخیل بوده است.

قالیباف همچنان ادامه داد: چنین شرایطی باعث نگرانی است فردی که در راس وزارت منزل آموزش و پرورش است و چنین موردی را مرتکب می شوند، چطور قشر فرهنگی، بازنشستگان فرهنگی، حق التدریس ها که ماهها حقوق نگرفته اند اعتماد کنند؟!

دومین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی عصر امروز(جمعه) با حضور 6 نامزد انتخاباتی با عنوان سیاست داخلی و خارجی و فرهنگی شروع شد که با حاشیه ها

با آخر وقت چهار دقیقه نخست قالیباف، حجت الاسلام حسن روحانی در مدت وقت 2 دقیقه ایی خود در نقد این بیانات گفت: ما اگر می خواهیم مساله فرهنگ و آموزش جامعه را اوج ببریم باید به قشنگی های آن توجه کنیم؛ نخستین قشنگی اخلاق است فرض می گیریم فردی تخلف کرده حال چه کسی باید این عنوان را بگوید؟ آیا آن محکمه است یا نه؛ چطور قالیباف در مصاحبه تلویزیونی پیش از اینکه عنوان معلوم شود به یک وزیر اتهام ناروا می زند؛ اگر می خواهیم درجامعه ما علم و تحقیق رشد یابد در جامعه آزادی باشد.

جهانگیری نیز در این مناظره در تصویر العمل به بیانات قالیباف گفت: راجع به عنوان مطرح شده است از سوی قالیباف علاقه ای به گفتن آن در مناظره نداشتم ولی یک دفعه گفته می شود در منزل یک وزیر قاچاق بوده است در حالی که دختر وزیرآموزش وپرورش فوق لیسانس و بدون کار بوده که با واردات لباس به ارزش 200 میلیون تومان کار شرافتمندانه ایی انجام می داده هست؛ این لباسی که از گمرگ وارد کرده تمام تعرفه های قانونی آن را پرداخت کرده است.

جهانگیری اضافه کرد: به ناگهان با این اتهام، کلانتری وارد منزل این وزیر می شود و این عنوان مورد مصاحبه معاون اول قوه قضائیه و نامزدهای ریاست جمهوری می شود .وضعیت این است!

یک لیوان جهت 6 نامزد ریاست جمهوری , حاشیه های مناظره دوم تلویزیونی

** هاشمی طبا: به همان سوالی که مطرح می شود پاسخ دهیم

هاشمی طبا دیگر نامزد انتخاباتی در ابتدای صبحت 2دقیقه ایی خود در نقد سخنان قالیباف گفت: من به خودم تذکر می دهم سئوالی که از من می شود همان را پاسخ دهم و از حاشیه رفتن پاسخ خودداری کنم.

دومین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی عصر امروز(جمعه) با حضور 6 نامزد انتخاباتی با عنوان سیاست داخلی و خارجی و فرهنگی شروع شد که با حاشیه ها

قالیباف، شروع کننده دور نخست دومین مناظره انتخاباتی در وقت نهایی اش، براتهام اثبات نشده علیه دختر یکی از وزیران گفت: اوضاع معیشت معلمان دچار پرسشها مختلفی است ولی متعجبم دختر این وزیر لباس فرزند از ایتالیا وارد می کند. درد از اینجاست؛ من این را به نقل از آقای جهانگیری می گویم؛ این فرد بدون کار است؟ مظلوم است؟ بعد وظیفه مابقی مردم چیست؟

پس از قالیباف سید مصطفی میرسلیم به عنوان دومین نامزد پشت تریبون قرار داده شد تا به این پرسش که با توجه به ضرورت حفظ وحدت ملی و انسجام ملی چه نوع تعاملی را با احزاب و جریانات منتقد و مخالف دولت قائل هستید و دولت شما چقدر از شرح صدر مورد نیاز و رشد تضارب آرا در جامعه برخوردار خواهد بود پاسخ دهد.

یک لیوان جهت 6 نامزد ریاست جمهوری , حاشیه های مناظره دوم تلویزیونی

** روحانی: حقوق شهروندی انشا نیست

وی گفت: انتقادپذیری در دولت یازدهم به شکل کمی وجود داشته و نمونه آن مطالبی است که بزرگواران با این عبارت در برابر انتقادکنندگان به آن پرداخته اند؛ صفت غیرانسان، تخریب گر، بزدل، ترسو، به جهنم، تندرو، عصر حجری، متوهم، هوچی باز، بی شناسنامه، کم سواد؛ این تعبیرها تعبیرهایی نیست که در جمهوری اسلامی انتقاد راه خود را باز و نواقص برطرف شود.

در این هنگام سید ابراهیم رئیسی به جای پاسخ به نقد سخنان میرسلیم خطاب به آقای روحانی گفت: آقای روحانی در اوایل مسئولیت خود در دولت یازدهم اعلام کرد «به خدا پناه برم از بستن دهان کسانی که انتقاد می کنند»؛ این الفاظی را که آقای میرسلیم بیان کردند شاید تا 50 مورد که نسبت های ناروایی بود که به منتقدان داده شد و این ثواب نیست.

میرسلیم در آخر جمع بندی سخنانش در پشت تریبون که به عنوان دومین نامزد به پرسش مجری پاسخ داد خطاب به روحانی گفت: هنگامی که وزیری از دولت شما در جلسه علنی خطاب به یکی از مدیران دولت از الفاظ زشت استفاده می کند این یعنی حقوق شهروندی را رعایت شده است است.

روحانی در پاسخ پرسش رئیسی گفت: حقوق شهروندی انشا نیست؛ حقوق شهروندی در دولت دوازدهم به زنگ عمل تبدیل می شود؛ باید از بخش های متفاوت حساب کِشی کنیم که چگونه نسبت به شهروندان کشور برخورد می کنند؟ ما یک کشور عزیزمان ایران داریم و همه ایرانی ها از حقوق مساوی شهروندی باید برخوردار باشند.

** واکنشها به برجام

سید ابراهیم رئیسی به عنوان سومین نامزد پشت تریبون قرار داده شد و به پرسش چه راهکار موثری جهت حفظ حقوق ملت کشور عزیزمان ایران در عنوان هسته ای و برطرف تحریم ها با توجه به توافق برجام خواهید داشت و چگونه می توانید از نقض مکرر این حقوق از سوی آمریکا و دولت های غربی جلوگیری کنید؟ پاسخ داد.

آنچه که در اصل این مذاکرات و این سند مورد اشکال است اینکه در حین مذاکره نکاتی مطرح شد و اینکه گفته شود از ناحیه دولت و آقای روحانی که خزانه خالی است این یک خبر بسیار بد از ناحیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت طرف برابر است.

وی ادامه داد: اینکه گفته شده است باشد اگر ما این توافق را نکنیم ممکن است طرف برابر با یک اقدام، تاسیسات ما را مورد هجوم قرار دهند، این یک خبر بسیار بد جهت مذاکرات است.

روحانی در نقد صحبت های رئیسی به طور صریح اعلام کرد: آقای رئیسی در مساله هسته ای چه اطلاعاتی دارید که دارید قضاوت می کنید؟ بسیار مهم است مردم ما به این مساله مهم توجه کنند افرادی که امروز کاندیدا هستند، باید به طور صریح به مردم بگویند با برجام می خواهند چکار کنند و با دنیا چگونه می خواهند تعامل کنند؟

سپس جهانگیری در پاسخ به نقد رئیسی گفت: یکی از مهمترین موفقیت هایی که در تاریخ کشور عزیزمان ایران انجام گرفته، بدون تردید برجام است و به همه اهدافی که جهت برجام در نظر گرفته بودیم دسترسی یافتیم.

وی ادامه داد: کشور عزیزمان ایران توانست حق هسته ای اش را به ثبت رساند. ما تحریم های ظالمانه را از کشور عزیزمان ایران برداشتیم. ما کشور عزیزمان ایران هراسی را به کشور عزیزمان ایران دوستی تبدیل کردیم. آیا فراموش کردیم؟ اگر برجام به توافق نمی رسید و این قدرت های استکباری و زورگو می درخواست کردند همان کارهایی را که داشتند ادامه دهند، صادرات نفت ما متوقف می شد. همه مردم از نظر اقتصادی وضع نابسامانی پیدا می کردند.

رئیسی در وقت پنج دقیقه ای خود در بخش نخست مناظره گفت: آقای روحانی گفتند هم چرخ سانترفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد؛ پرسش این هست؛ مردم آیا این چرخ می چرخد که با لبخند روحانی روبرو شد.

مصطفی هاشمی طبا به عنوان چهارمین نامزد به پشت تریبون رفت تا به پرسش مهمترین اولویت های سیاست خارجی، تقویت مقاومت و مقابله با تروریسم پاسخ دهد که در وقت سه دقیقه و 30 ثانیه سخنان وی، قالیباف و رئیسی جهت چند ثانیه با یکدیگر گفت و گو کردند.

** جهانگیری: ماشین اقتصاد و فرهنگ کشور از ته دره بیرون آمده است

اسحاق جهانگیری به عنوان پنجمین نامزد به قید قرعه پشت تریبون رفت تا به این پرسش که «کشور عزیز ما کشور عزیزمان ایران امن ترین و قدرتمندترین کشور منطقه هست؛ برنامه شما جهت استمرار استحکام و توسعه قدرت دفاعی و امنیت ملی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران چیست؟» پاسخ دهد.

وی ابتدا ضمن تسلیت به خانواده هایی اعضای خانواده ارزش در اتفاق تلخ و دردناک معدن در استان گلستان جان خود را از دست دادند. به عنوان کسی که در زندگی معدنکاران بودم و پدرم کارگر معدن بود، درک می کنم هنگامی که در خانواده ای فرزند و پدر خانواده به داخل تونل برود تا برگردند دلهره دارد؛ امیدوارم خداوند به شما صبر عنایت کند.

جهانگیری در ادامه افزود: من اصلاح طلبم، در مجلس بودم؛ در دولت بودم و هستم؛ بحث های کلان کشور یا در دولت یا در مجلس صورت می گیرد. با این نگاه و تجربه است که می گویم باید با قدرت فرهنگی کشور عزیزمان ایران اکنون قدرت اول منطقه می بودیم، آیا نیستیم؟

قالیباف دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری در تصویر العمل به سخنان جهانگیری گفت: شما به گونه ای سخن می گویید که یک طایفه خاص هستند که فقط ظاهرا آنها درس خواندند و تخصص دارند و فقط آنها سیاست را می فهمند و می توانند کشور را اداره کنند؛ بقیه یا تند یا تندخو هستند و یا بلد نیستند، یا کار ندارند و اگر آنها بیایند، دوباره شما را ته دره می برند.

جهانگیری در آخر جمع بندی سخنانش خطاب به قالیباف گفت: در همین بیلبوردهای خیابان پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت خالی کرن دل ظریف و یارانش چه تهمت هایی که زده نشد ولی امروز با برجام تصویر یادگاری می گیرند؛ این نوع نگرش محدود کننده، ترساندن کننده فرهنگ کشور عزیزمان ایران در دنیاست که آثارش را در مهاجرت دیده ایم.

وی ادامه داد: من به عنوان مدیری که سال های گرم و سرد روزگاردر عرصه اقتصاد را چشیده ام اعتراف می کنم هر چند تلاش زیادی شده است ولی هنوز راه درازی مانده هست؛ توانستیم ماشین اقتصاد را از دره بیرون بیاوریم و در مسیر قرار دهیم.

** اشاره روحانی به آمار و ارقام در دولت گذشته

حسن روحانی به عنوان آخرین سخنران بخش نخست مناظره پشت تریبون قرار داده شد و به پرسش «وجه تمایز سبک زندگی ایرانی اسلامی از سبک زندگی غربی چیست و برنامه شما جهت ترویج آن و تحکیم خانواده و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه چیست؟» پاسخ داد.

وی گفت: مساله فرهنگ و سبک زندگی جامعه ما یک مساله بنیادین هست؛ در این زمینه تلاش های بسیار خوبی شده است هست؛ امروز ما شاهدیم که مردم احساس آزادی زیاد می کنند.

روحانی گفت: آمار و ارقامی که این روزها داده می شود، جهت مردم ما بسیار جالب هست؛ باز یادآور روزهایی است که افرادی به مردم وعده و عید می دادند و دیدیم آخر آن دولت ها مردم به چه روزگاری افتادند؛ دیدیم وضع تورم چگونه شد؛ دیدیم وضع بهداشت مردم چگونه شد؛ دیدیم هنگامی که به بیمارستان می رفتند، ملحفه و دمپایی را نیز باید از بیرون خریداری می کردند؛ دیدیم چگونه عزت مردم زیرپا گذاشته شد؛ مردم صبح به فروشگاه می رفتند و اطمینان نداشتند بعدازظهر قیمت جنس به کجا می رسد.

روحانی ادامه داد: سبک زندگی مردم این شده است بود که هر چه می توانند جهت فردایشان ذخیره کنند چون نمی دانستند شرایط فردا نسبت به امروز چگونه هست؛ امروز یک آرامشی در جامعه ایجاد شده است و در سایه آن، می بینیم می توانیم زندگی مردم را در مسیر درست قرار دهیم.

** دادن وقت به نامزدهایی که در مناظره اول کمتر صحبت کردند

در بخش نخست بیانات 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری، حسن روحانی از مدت وقت پنج دقیقه ایی جمع بندی خود، چهار دقیقه و 35 ثانیه صحبت کرد و سایر نامزدها از این وقت به طور کامل استفاده کردند.

در بخش دوم مناظره نیز به هر یک از نامزدها وقت 2 دقیقه ای داده شد تا جمع بندی سخنان خود را بیان کنند.

در این مرحله کمترین وقت با یک دقیقه 20 ثانیه به جهانگیری رسید ولی میرسلیم به علت زمانی که از مناظره نخست جهت وی باقیمانده بود، بیشترین وقت را با چهار دقیقه و هشت ثانیه به خود تخصیص داده شده است داد تا تا سخنانش را بیان کند.

جهانگیری در جمع بندی مناظره دوم خود گفت: 2 مطلب که آقای قالیباف در مناظره نخست یکی در مورد زباله و دیگری در مورد شورایاری ها گفتند، خلاف بود.

وی افزود: آقای قالیباف گفتند از زباله برق تولید می کنند در حالی که اکنون از نزدیک به هشت هزار تن زباله جمع آوری شده است فقط از 200 تن آن برق تولید می شود ضمن آنکه «شورایاری را نیز دولت مصوبه داده که کمک کند.»

** یک لیوان جهت 6 نامزد ریاست جمهوری

در حالی که جهت روی تریبون هر 6 نامزد ریاست جمهوری، یک لیوان آب قرار داده شده است بود، ولی در جایگاهی که هر کدام از نامزدها براساس قرعه کشی باید در آنجا مستقر شده است و به پرسش ها پاسخ دهند، فقط یک لیوان قرار داشت که همه نامزدها در صورت ضرورت باید از آن استفاده می کردند.

** تصویر العمل نامزدها بعد از خروج از سالن مناظره

قالیباف در وقت خارج شدن از سالن مناظره در ساختمان معاونت صدا و سیما در مواجه با علی عسگری مدیر این شرکت گفت: ارتباط خوب برقرار شد و از مجری نیز تقدیر می کنیم.

روحانی نیز در وقت خروج از سالن مناظره بعد از دست دادن و روبوسی با رییس صدا و سیما به میرباقری قائم مقام این شرکت گفت: از اجرایات آمدی صدا و سیما. اگر خدا بخواهد که موفق باشید.

میرباقری نیز پاسخ داد: تلاش کردیم همه چیز خوب باشد؛ روحانی گفت، وقت ما را کم می کنید که میرباقری اظهارداشت: نه، ما حفظش کردیم.

در وقت خروج میرسلیم از سالن مناظره میرباقری به وی گفت: ما گفتیم ایشان مغز ریاضی است.

جهانگیری و هاشمی طبا نیز در آخر مناظره و هنگام خروج از سالن مناظره فقط با رییس صدا و سیما روبوسی کردند و رفتند.

رییسی آخرین نامزدی بود که سالن مناظره را ترک کرد و خطاب به عسگری و میرباقری گفت: مراتب تقدیر و تقدیر را از شما و همه دست اندرکاران داریم.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | نامزدی | قالیباف | جهانگیری | حسن روحانی | ریاست جمهوری | نامزد انتخابات | نامزد ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs