زمین – به زمین نشستن آسمان همراه مازندران

زمین – به زمین نشستن: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران هواشناسی مازندران آسمان صاف آسمان صاف تا نیمه ابری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی به رئيسي رأي مي‌دهم / سعيد مرتضوي

«من به آقاي رئيسي رأي مي دهم»؛ اين را سعيد مرتضوي به «شرق» مي گويد. وقتي از او سؤال مي كنيم آیا پاي سخنراني ابراهيم رئيسي ديده شده است هست، مي گويد به عنوان يك

به رئيسي رأي مي‌دهم / سعيد مرتضوي

سعيد مرتضوي: به رئيسي رأي مي دهم

عبارات مهم : پرونده

«من به آقاي رئيسي رأي مي دهم»؛ اين را سعيد مرتضوي به «شرق» مي گويد. وقتي از او سؤال مي كنيم آیا پاي سخنراني ابراهيم رئيسي ديده شده است هست، مي گويد به عنوان يك شهروند به مسجد حظيره يزد رفته تا سخنراني ابراهيم رئيسي را گوش كند و اگر باقي نامزدها هم به يزد بروند، ممكن است پای سخنراني آنها هم برود.

به رئيسي رأي مي‌دهم / سعيد مرتضوي

او در ادامه تأكيد مي كند به رئيسي رأي خواهد داد. از او سؤال مي كنيم بين قاليباف و رئيسي، آیا مي خواهد به رئيسي رأي بدهد كه مي گويد در جوابيه اي كه براي رسانه ها ارسال كرده، پاسخ همه سؤال ها را داده هست. قول مي دهد اگر بعد از مطالعه جوابيه سؤال بيشتري داشتيم، دوباره با او تماس بگيريم و او توضيح را ارسال كند؛ ولی خبري از دلايل ترجيح رئيسي بر قاليباف نيست. طبق معمول، ديگر پاسخ تلفن را هم نمي دهد.

سه شنبه شب ابراهيم رئيسي در ادامه سفرهاي انتخاباتي خود وارد مسجد حظيره شهر يزد شد كه ناگهان شبكه هاي اجتماعي تصاويري از حضور سعيد مرتضوي در همان مسجد منتشر كردند. واكنش ها به اين حضور آن قدر زياد بود كه نزديكان رئيسي ابتدا منكر اين هم زماني شده است و اعتقاد بودند هيچ دليلي مبني بر همراهي مرتضوي و رئيسي نيست؛ چراكه عكس مرتضوي در ميان جمعيت انتشار یافته نه در كنار رئيسي. واكنش ها آن قدر زياد بود كه باعث شد روابط عمومی ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی بابت آن اطلاعيه بدهد؛ اطلاعيه اي كه به نظر نوعي اعلام برائت ابراهيم رئيسي، دادستان ويژه روحانيت، از سعيد مرتضوي، دادستان سابق، بود؛ در غير اين صورت، چه دليلي به صدور اطلاعيه بود؟ سعيد مرتضوي چه عضو ستاد ابراهيم رئيسي باشد چه نباشد، چه به قول خودش مانند يك شهروند حامي رئيسي باشد چه نباشد، آیا ستاد ابراهيم رئيسي بايد به حضور مرتضوي در مسجد واكنش نشان بدهد؟ آيا حمايت مرتضوي از رئيسي ناخوشايند است و باعث ريزش رأي رئيسي خواهد شد؟ چه انگيزه اي باعث شده است ستاد رئيسي در اطلاعيه اش بنويسد: «چهره های متفاوت سیاسی در این سفرها ممکن است به اختیار خود در مراسمات صحبت دکتر رئيسی حضور یابند که این امر لزوما به معنای تطابق نظر آنان نیست».

«من به آقاي رئيسي رأي مي دهم»؛ اين را سعيد مرتضوي به «شرق» مي گويد. وقتي از او سؤال مي كنيم آیا پاي سخنراني ابراهيم رئيسي ديده شده است هست، مي گويد به عنوان يك

با اين حال، نظر صريح سعيد مرتضوي علی رغم بيانيه هست؛ سخن صريح مرتضوي در رأي دادن به رئيسي، به صراحت از تطابق ديدگاه مرتضوي با رئيسي خبر مي دهد. در ادامه اطلاعيه ستاد رئيسي آمده است: «دکتر رئيسی بعد از حضور و صحبت در جمع مردم بیرجند، با خودروی شخصی از مسیر طبس به شهر یزد وارد شدند و در این سفر هیچ فرد یا شخصیت خاصی وی را همراهی نکرده هست. سفرهای حجت الاسلام رئيسی به مناطق متفاوت کشور با دعوت اقشار متفاوت مردم و علما صورت می گیرد و ارتباطی با افراد و جریان های سیاسی خاص ندارد». باز هم در اين اطلاعيه آمده است: «گفتنی است بعضی رسانه های خاص که از استقبال کم نظیر مردم در نخستین سفر استانی حجت الاسلام رئیسی شوکه شده است اند، منشتر شدن شایعات و منتسب کردن بعضی اشخاص خاص به این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، درصدد حاشیه تراشی برآمده اند».

حالا سؤال اين است: آيا حضور مرتضوي در مسجد حظيره هنگام سخنراني رئيسي، شايعه بوده؟ آيا انتشار اين حضور براي ابراهيم رئيسي حاشيه تراشي بوده است؟ یکی از کانال های نزدیک به رئیسی در این باره نوشته بود: «نظر به اعلام نگرانی علاقه مندان حجت الاسلام رئیسی، حضور فرد پرحاشیه آقای «س. م» در مراسم مسجد حظیره یزد هیچ ارتباطی با حجت الاسلام رئیسی نداشته و نام برده بدون هماهنگی و در میان حضار مانند یک شهروند عادی در مراسم شرکت کرده است».مرتضوي در توضيح ارسالي خود خطاب به خبرگزاري ايلنا كه يك نسخه آن را هم در اختيار «شرق» گذاشت، نوشته: از يك هفته قبل براي انجام امور شخصي به شهر تفت آمده بوده بودم كه متوجه شدم آقاي رئيسي در مسجد حظيره يزد سخنراني دارد.

مرتضوي مي نويسد: همراه مردم شهر تفت كه عازم محل سخنراني بوده اند، به يزد مي رود. مرتضوي مي نويسد هيچ سمتي در ستاد رئيسي ندارد و با تأكيد مقام معظم رهبري كه شركت در انتخابات حق و تكليف مردم است و بايد با تحقيق و بررسي گزینش اصلح کرد، در مراسم سخنراني رئيسي به عنوان يك شهروند شركت كرده هست. در توضيح سعيد مرتضوي آمده است: «آرزو دارم سربازي لايق و مديري باسابقه، توانمند، شجاع، كارآمد و پيرو خط ولايت و رهبري عزيز مانند آيت الله سيد ابراهيم رئيسي بتواند سكان حل مشكلات كشور را در دست بگيرد».

به رئيسي رأي مي‌دهم / سعيد مرتضوي

شايد اگر محمود احمدي نژاد تأييد صلاحيت شده است بود، سعيد مرتضوي به جاي سخنراني رئيسي پاي سخنراني احمدي نژاد ديده مي شد؛ تا جايي كه محمود احمدي نژاد در آخرين نشست خبري خود هم از مرتضوي دفاع كرد. با اين حال در اين چهار سال هيچ عكس يا خبري از حضور دادستان پيشين در جمع يا حلقه نزديكان احمدي نژاد ديده يا مخابره نشده هست. شايد هم دادستان پيشين ترجيح داده مراوداتش با رئيس سابق دولت بدون هيچ انعكاس رسانه اي و در خفا انجام شود.

«شرق» در همان نشست خبري از احمدي نژاد پرسيد آیا حاضر شده است از كسي كه متهم جريان كهريزك بوده و در دادگاه انتظامي قضات محكوم و براي هميشه از قضاوت معلق شده، حمايت کند و حتي حاضر شده است به خاطر او قانون را تغيير دهد؟ آیا در اين سال ها هيچ وقت واكنشي به ماجراي جنايت كهريزك نداشته هست؛ درحالي كه هم مقام معظم رهبري آن را محكوم كرده اند و هم دستور تعطيلي آن را داده اند؟ «شرق» از احمدی نژاد سؤال كرد: به عنوان كسي كه همواره خود را پاسدار حقوق ملت و قانون اساسي مي داند، در برابر عملكردش چه توضيحي دارد؟

«من به آقاي رئيسي رأي مي دهم»؛ اين را سعيد مرتضوي به «شرق» مي گويد. وقتي از او سؤال مي كنيم آیا پاي سخنراني ابراهيم رئيسي ديده شده است هست، مي گويد به عنوان يك

احمدي نژاد در پاسخ مرتضوي را يك دادستان زحمت كش توصيف كرد و گفت زماني كه از مرتضوي دفاع مي كرده، او بابت كهريزك متهم نشده بوده و دادگاهش در جريان بوده و حتي الان هم بابت كهريزك محكوم نشده هست. او راجع به كهريزك هم گفت مگر به دولت من مربوط بوده؟ مگر شرکت زندان ها زير نظر من بوده است؟!

پرونده هاي سعيد مرتضوي در دادگاه همچنان باز هست؛ از شكايت وكلاي پرونده پاليزدار گرفته تا فاطمه آجرلو، نماينده سابق مجلس؛ از خانواده روح الاميني تا قربانيان كهريزك و مهم تر از همه شكايت شرکت تأمين اجتماعي به اعتبار گزارش كميته تحقيق وتفحص از شرکت تأمين اجتماعي. سخنگوي قوه قضائيه، محسنی اژه ای هفته گذشته راجع به آخرین اوضاع پرونده سعید مرتضوی گفته بود: «آن دو بخشی از این پرونده كه در مرحله تجدیدنظرخواهی هست، هنوز نظر نهایی در موردش داده نشده، اشکالی گرفته شده است که در مقام برطرف آن هستند و الان اطلاع ندارم که آن اشکال برطرف شده است یا خیر. یک بخش از پرونده مربوط به کهریزک و بخش دیگر مربوط به شکایت شرکت تأمین اجتماعی است که در مرحله تجدیدنظرخواهی است».

به رئيسي رأي مي‌دهم / سعيد مرتضوي

«سعید مرتضوی» چهار سال قبل بابت پرونده کهریزک در ١٤ جلسه دادگاه محاکمه و جهت او حکم صادر شد. امير جوادي فر، محسن روح الاميني و محمد كامراني سه جوان بازداشت شده است در ١٨ تير ٨٨ بودند كه بعد از انتقال به كهريزك جان خود را از دست دادند. علت فوت اين سه جوان ضربه به نسوج نرم بدن گزارش شده است و پزشكي قانوني اعلام كرده بود اگر ترتيب انتقال اين سه نفر ٧٢ ساعت سریعتر داده شده است بود، آنها زنده مي ماندند. سردار «احمدی مقدم»، فرمانده نیروی انتظامی، چند سال پيش راجع به ماجراي كهريزك گفت: «آقای مرتضوی اصرار داشت افراد دستگیرشده به کهریزک انتقال یافته شوند.

من مخالفتم را به صراحت اعلام کردم و گفتم آنجا نه تنها جا نداریم، بلکه آن مکان جای خطرناکی هست، ولی مرتضوی اصرار داشت که این افراد دستگیرشده چاقو، قمه و زنجیر داشته اند و از همین حیث اراذل واوباش محسوب می شوند که من در آن جلسه عنوان کردم ضبط کنید و بنویسید که من مخالف هستم و مخالفت ناجا نیز ثبت شد». شكايت از مرتضوي در ماجراي كهريزك در نهایت با اعتراض شاکیان و متهم به دیوان عالی کشور رفت و بعد از یک سال، او به انفصال دائم از خدمات قضائی و انفصال پنج ساله از خدمات دولتی محکوم شد». در رسانه ها اعلام شد كه او در ارتباط با شكايت شرکت تأمين اجتماعي هم به رد مال، حبس و شلاق محکوم شده است است كه بعد از درخواست تجديدنظر از سوي شاكيان و متشاكي، پرونده وارد مرحله تجديد نظر شده است است.

واژه های کلیدی: پرونده | سخنراني | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs