زمین – به زمین نشستن آسمان همراه مازندران

زمین – به زمین نشستن: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران هواشناسی مازندران آسمان صاف آسمان صاف تا نیمه ابری

سرانجام انتظارها بسر رسید و نخستین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر روی آنتن شبکه اول سیما قرار داده شد . ساختمان شیشه ای جام جم عصر جمعه میزبان م

قالی بافی اسحاق

قالی بافی اسحاق

عبارات مهم : میلیون

سرانجام انتظارها بسر رسید و نخستین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر روی آنتن شبکه اول سیما قرار داده شد . ساختمان شیشه ای جام جم عصر جمعه میزبان مردانی بود که جهت رسیدن به پاستور در برابر دوربین های تلویزیون به مصاف یکدیگر رفتند ولی به تدریج سه تن از آنها سه نفر دیگر را به حاشیه راندند و عملا در یک سوی رینگ مناظره محمدباقر قالیباف قلدرمآبانه ایستاد و در دیگر سو، اسحاق جهانگیری و حسن روحانی با اعتماد به نفس و دست پر.

قالی بافی اسحاق

همانگونه که آینده نگری می شد، قالیباف، ابراهیم رئیسی و مصطفی میرسلیم به صف شده است بودند تا دولت یازدهم را در معرض آماج حملات خود قرار دهند و در این زمینه هم محمد باقر قالیباف پیشتاز باشد ولی احتمالا هیچ کدام در تصورشان نمی گنجید که اسحاق جهانگیری علاوه بر ایفای نقش پاتک روحانی، خود نیز به حمله بپردازد و در مصاف با قالیباف قرار بگیرد؛ به طوری که در میانه های مناظره، آقای معاون اول آنچنان قالیباف را با کلامی متقن و آمار و ارقام های مستدل و مستند خود به اصطلاح به هم بافت که شهردار پایتخت نشینان مبهوت لب به گلایه گشود و مجاب شد تا در برابر او از شیوه های احمدی نژادی بهره بجوید و سند رو نماید ولی در نهایت بنا به گفته منابع حاضر در شرکت صدا و سیما با اعتراض در برابر مدیر جمهور و معاون اول خندان، ساختمان شیشه ای را ترک کرد.

وقتی یخ کاندیداها آب شد

مناظره با نیم ساعت تاخیر و با عوض کردن سوژه شروع شد. پیشتر اعلام شده است بود که نخستین رویارویی مستقیم کاندیداها در مورد پرسشها اقتصادی خواهد بود ولی به ناگاه روزگذشته عنوان مناظره به مباحث اجتماعی عوض کردن کرد. همه اتفاقات روز گذشته به وسیله قرعه کشی انجام می شد؛ از گزینش صندلی کاندیداها تا گزینش سوالات. در نخستین دقایق شروع مناظره ، گویی که هنوز یخ نامزدهای پاستور آب نشده بود، مباحث همچون یک برنامه گفتگو محور بین مردان کاندیدا در جریان بود ولی به تدریج و با قرار گرفتن روحانی در پشت تریبون جهت پاسخ به سوالی راجع به ازدواج جوانان، فضا عوض کردن کرد. در این وقت بود که اسحاق جهانگیری علاوه بر آنکه نقش مدافع را ایفا می کرد، به یاری روحانی می شتافت و در قامت یک فوروارد به محمدباقر قالیباف نیز حملاتی پی در پی وارد می ساخت. هر کاندیدا وقت داشت تا به مدت چهار دقیقه پاسخ پرسش مطرح شده است را بدهد و بعد از اتمام مطابش هم سایر کاندیداها در مدت دو دقیقه به بیان انتقادات ارزش می پرداختند.

سرانجام انتظارها بسر رسید و نخستین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر روی آنتن شبکه اول سیما قرار داده شد . ساختمان شیشه ای جام جم عصر جمعه میزبان م

هنگامی که نوبت به محمدباقر قالیباف جهت صحبت اطراف بیانات روحانی رسید، عنوان کرد:« مدیر دولت تدبیر و امید وعده ایجاد چهار میلیون شغل را داده بودند…» که حسن روحانی به میان سخنان او وارد شد و عنوان کرد: « این حرف شما برآمده از یک سایت گمنام است و شما همواره به آن مراجعه می کنید. من هیچ گاه قول چهار میلیون شغل نداده بودم.» در پاسخ به او، قالیباف اظهارداشت: «آقای روحانی اجازه صحبت کردن به ما نمی دهد.» بعد از این دیالوگ نوبت به مدافع مناظره یعنی اسحاق جهانگیری رسید.

او خطاب به قالیباف عنوان کرد:« باید ببینیم چه کسی به سفارت عربستان حمله کرد این در حالی بود که کشور عزیزمان ایران پذیرای ۷۰۰ هزار شیعه بود و در شهر مشهد با ورود این ۷۰۰ هزار گردشگر شغل های زیادی ایجاد شده است بود. آیا حمله به سفارت عربستان کار دولت بود. آقای قالیباف ما نمی توانیم به سفارت منزل ها حمله کنیم و باید ببینیم امروز کسانی که به سفارت منزل ها حمله می کنند در ستاد کدام کاندیدا فعالیت دارند و در ستاد تبلیغاتی کدام کاندیدا امروز فعال هستند.»

مناظره جهانگیری – قالیباف

قالی بافی اسحاق

قالیباف که ناراحتی اش را نمی توانست پنهان کند با ابراز نارضایتی شدید، خطاب به جهانگیری گفت: ای کاش به عنوان معاون اول نامزد نمی شدید. او در اعتراض به اینکه آیا معاون اول روحانی در مناظره به دفاع از روحانی می پردازد؛ گفت: این کار بی سابقه است!

اما جهانگیری در پاسخ او دوباره یادی از برخوردهای خاص قالیباف کرد و ضمن اشاره به کتک زدن دست فروش ها از سوی شهرداری، گفت اگر او جهت ریاست جمهوری کاندیدا شده، این عنوان ارتباطی با قالیباف ندارد! آیا که کسی چون جهانگیری که از همان دهداری تا معاون اولی پیش رفته، اکنون حق مدیر جمهور شدن را خواهد داشت! جهانگیری سپس ادامه داد: من جهت دفاع از جریان اصلاح طلبی که سال هاست شما اجازه بروز و ورود به آن را نداده اید و آن را از بین بردن کرده اید، اینجایم.

سرانجام انتظارها بسر رسید و نخستین مناظره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر روی آنتن شبکه اول سیما قرار داده شد . ساختمان شیشه ای جام جم عصر جمعه میزبان م

جهانگیری به این گفته های قالیباف که دولت روحانی را دولت چهار درصدی معرفی کرده بود و آنها را مدیران سنتی نامید، نیز پاسخ داد. چگونه می توان وی را متهم به مدیریت 60 سال پیش کرد هنگامی که او در دانشگاه شریف درس خوانده و سال ها مدیریت این کشور را در بخش های متفاوت داشته است!

او در ادامه به قالیباف اشاره کرد و گفت: شما 12 سال در شهرداری بودید چه کردید که به ما می گویید مدیریت مان سنتی است!؟ جهانگیری در ادامه به نوع دفن سنتی زباله به وسیله شهرداری نیز به کنایه اشاره کرد!

قالی بافی اسحاق

که در پاسخ محمدباقر قالیباف اظهار داشت: اینکه می گویم شما دولت 4 درصدی هستید به همین علت هست. امروز افتخار شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران این است که از زباله برق تولید می کند. این دوستان شما بودند که زباله را از روی زمین جمع می کردند و نمی دانستند که مکانیزه شده است هست. شما امروز پول حمل ونقل را نه تنها به پایتخت کشور عزیزمان ایران بلکه به هیچ شهری نداده اید. ببینید وقت شما مترو کجا بود و امروز چقدر است.

ضربه آخر

پس از نطق قالیباف، مجری اعلام کرد که می توان بخش نهایی مناظره را بعد از دقایقی استراحت برگزار کرد. با وجود آنکه همه کاندیداها موافق ادامه مناظره بودند ولی قالیباف مخالفت کرد و عنوان نمود که مردم باید استراحت کنند! به هر روی، بعد از حدود 20 دقیقه هر شش کاندیدا به استودیوی شماره 1 صدا و سیما بازگشتند و هریک به سوالات مجری پاسخ دادند. در آخر هم کاندیداهایی که وقت اضافی داشتند به بیان مطالب خود پرداختند که حسن روحانی هم در این میان به حملات قالیباف پاسخ داد. ولی هنگامی که نوبت به قالیباف رسید او رفتاری از خود نشان داد که یادآور محمود احمدی نژاد در یکی از مناظرات انتخاباتی بود. او پرینتی را از لای کاغذ های خود بیرون آورد و اظهار داشت« این کاغذ از سایت خود ریاست جمهوری پرینت گرفته شده است است و شما در آن گفته اید که چهار میلیون شغل ایجاد می کنید.»

بعد هم گزاره ای را از یکی از کاندیداهای اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری 88 به عاریه گرفت و عنوان کرد: «آقای روحانی راجع به سخنانی مانند گزارش صد روزه و یا ایجاد چهار میلیون شغل می گوید که این آمارها از سایت هایی آمده است که بی نام و نشان هست. این تصویر متعلق به سایت آقای روحانی و این متن نطق ایشان است.

من خواهش کردم صوت و تصویر پخش کنند که نگذاشتند، به دوستان گفتم در اینترنت پخش کنند تا مردم ببینند، تهمت زدن کار خوبی نیست. مردم ایران! شما با پدیده ای مواجه هستید که به دوربین نگاه می کند و دروغ می گوید» در این حین روحانی کاغذ را از او گرفت و به مطالعه آن پرداخت و در پاسخ به او اظهار داشت: «این سخن را من اینگونه به زبان آوردم که اگر در سال ١٠ میلیون توریست وارد کشور شود، ١٣/۶میلیارد دلار درآمد ارزی و چهار میلیون اشتغال ایجاد می شود و… » همین سخن او، عرصه را جهت قالیباف تنگ کرد به طوری که بنا به گفته ناظران در صدا و سیما، اطرافیان او به هنگام خروج از شرکت شروع به داد و فریاد کردند که آیا به روحانی اجازه صحبت کردن دادید درحالی که زمانش به اتمام رسیده بود.

آنچه در ادامه این مناظره بیش از هر چیز دیگری به چشم می خورد به حاشیه رفتن بیش از پیش رئیسی و ها شمی طبا و سوالات و پرسش های میرسلیم از کاندیداهای متفاوت به مانند یک خبرنگار(!) بود که البته هیچ یک از سوالاتش هم پاسخی دریافت نکرد. دراین میانه ولی حسن روحانی هم با اعلام نارضایتی از اینکه قالیباف تلاش دارد تا کشور را به غنی و فقیر تقسیم بندی کند، از تلویزیون وقت خواست تا در ارتباط با بعضی از تهمت هایی که به او زده شد پاسخ دهد. ولی مجری برنامه مانع این کار شد. ولی به جرات می توان جهانگیری را سوپراستار مناظره شب گذشته نامید.

او به قدری در بیان و دفاع از عملکرد دولت تدبیر و امید، انتقاد از مدیریت اصولگرایان و محدود و حاشیه نشین کردن اصلاح طلبان طی سال ها ی گذشته صراحت به خرج داد و با فصاحت سخن گفت که علاوه بر آنکه موجب عوض کردن رنگ پی در پی صورت ها می شد، تحسین آحاد ملت کشور عزیزمان ایران را نیز برمی انگیخت به طوری که بازدیدکنندگان شبکه ها ی مجازی عنوان «قهرمان» به او دادند و اطراف او چنین نوشتند: «اگه بخواهیم پنج تا از برترین مدافعین دنیا رو نام ببریم، باید به بواتنگ، راموس، کیه لینی، تیاگو سیلوا و اسحاق جهانگیریاشاره کنیم.»از دیگر سو مناظره روز گذشته، نمایانگر آن بود که این محمدباقر قالیباف است که در نقش کاندیدای اصولگرایان به ایفای نقش می پردازد و ابراهیم رئیسی تنها جهت خالی نبودن عریضه به میدان آمده است.

اخبار سیاسی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: میلیون | قالیباف | جهانگیری | حسن روحانی | دولت روحانی | محمدباقر قالیباف | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs