زمین – به زمین نشستن آسمان همراه مازندران

زمین – به زمین نشستن: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران هواشناسی مازندران آسمان صاف آسمان صاف تا نیمه ابری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد / محمود صادقی

محمود صادقی با اشاره به اوضاع بازداشتی‌ها گفت: تا آنجا که می‌دانم خوشبختانه بسیاری آزاد شده‌اند و ظاهرا رویکرد مقامات به آزادسازی افراد است نه نگه داشتن آنان.

پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد / محمود صادقی

محمود صادقی: پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد

عبارات مهم : ایران

محمود صادقی با اشاره به اوضاع بازداشتی ها گفت: تا آنجا که می دانم خوشبختانه بسیاری آزاد شده است اند و ظاهرا رویکرد مقامات به آزادسازی افراد است نه نگه داشتن آنان.

به گزارش ایسنا، نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران افزود: در عین حال خبرهای دلواپس کننده که راجع به بعضی افراد بعد از بازداشت به گوش می رسد جای تامل دارد و در مجمع نمایندگان پایتخت کشور عزیزمان ایران تصویب شد که از شنبه کمیته ای شکل بگیرد تا از زندان ها دیدار داشته باشیم.

پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد / محمود صادقی

وی در پاسخ به این پرسش که دادستان کل کشور گفته است فرد بازداشت شده است خودکشی کرده گفت: این موارد باید بررسی شود و این ادعاها در جای خودش بررسی شود.

صادقی در پاسخ به این پرسش که چه کسانی از لیست امید در کمیته دیدار از زندان ها حضور دارند، گفت: بناست کمیته ای شکل بگیرد و اسامی را مشخصا نمی دانم ولی در خواست هماهنگی شده است تا کمیته دیدار را انجام دهند.

محمود صادقی با اشاره به اوضاع بازداشتی‌ها گفت: تا آنجا که می‌دانم خوشبختانه بسیاری آزاد شده‌اند و ظاهرا رویکرد مقامات به آزادسازی افراد است نه نگه داشتن آنان.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس در پاسخ به این پرسش که دانشجویان بازداشتی که برایشان سابقه کیفری ایجاد می شود ممکن است در ادامه تحصیل به مسئله بخورند و چه برنامه ای جهت جلوگیری از این اتفاق وجود دارد، گفت: من هم این نگرانی را ابراز کردم و تا جایی که می دانم خیلی از آنان اساسا در صحنه نبوده اند و شاید به لحاظ جنبه پیش گیرانه بازداشت شده است اند و بعضاً از منازل بازداشت شده است اند و این اتفاق افتاده است و من به همین علت استدلال می کنم که معنی ندارد جهت ارزش پرونده کیفری صادر شود و این کارها نباید ادامه پیدا کند. البته من از خیلی ها که سراغ گرفتم بدون قرار آزاد شدند ولی در مجموع گفته ام که برخورد نیروی انتظامی در این دوره خیلی جا افتاده تر از قبل بود لیکن آمار مجروحین و مصدومین نیروی انتظامی چند برابر مردم و معترضین بود که نشان می دهد آنان در برابر این عنوان صبوری زیاد داشته اند ولی این اتفاقات که در بازداشتگاه ها رخ می دهد و به هر دلیلی خودکشی می کند، نشان می دهد که نقصان یا کم تجربگی هایی هم وجود دارد.

وی افزود: آمارها و لیست های مختلفی راجع به بازداشتی ها وجود دارد آیا که بازداشت ها از مراجع متفاوت انجام شده است و در یک جا متمرکز نیست و نمی توان آمار دقیقی را ارائه داد.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس راجع به امکان برطرف فیلتر خبر رسان تلگرام گفت: شخصا با وزیر ارتباطات صحبت کردم ایشان هم اذعان می کرد که تقریبا حدود ۱۳۰ تا ۲۰۰ هزار شغل که مبتنی بر اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … به خصوص خبر رسان تلگرام و اینستاگرم هستند، ضربه می خورد.

پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد / محمود صادقی

وی افزود: ضمن اینکه اطلاع رسانی بسیاری از نهادها در این شبکه ها فعال است و وزیر ارتباطات گفته تصمیم گیری در این مورد در اختیار ما نیست. ما در جایگاهی نیستیم که نظری دهیم و این تصمیم شورای عالی امنیت ملی است که باید قاعدتا موقت باشد؛ چراکه زمانی که شرایط فوق العاده تمام شود، آزاد خواهد شد.

صادقی در پاسخ به این پرسش که وزیر ارتباطات قول داده بود کارها امنیتی و جاسوسی که در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … صورت گرفته هست، برطرف شود، تاکید کرد: من در جریان این عنوان نیستم.

محمود صادقی با اشاره به اوضاع بازداشتی‌ها گفت: تا آنجا که می‌دانم خوشبختانه بسیاری آزاد شده‌اند و ظاهرا رویکرد مقامات به آزادسازی افراد است نه نگه داشتن آنان.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس راجع به لایحه بودجه تقدیمی از دولت به مجلس اظهار کرد: به علت وجود تنگناهای مالی دولت و محدودیت منابع بودجه سال ۹۷ بودجه خاصی است و دولت در تامین منابع در فشار بوده است که مجبور است از اوراق همکاری و خزانه جهت تامین بخشی از بودجه استفاده کند ولی این استفاده از روی ناچاری است و گفته می شود به نوعی پیش خوری بودجه است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: زیاد کردن قیمت حامل های انرژی و کم کردن دهک های یارانه بگیر و اقداماتی از این دست حرکت های خاص ای است و در عین حال راجع به بودجه بخشی از نهادها جای پرسش است که آیا از بودجه عمومی استفاده می کنند. این پرسشها در بودجه وجود دارد و انتظار می رود دولت در همه بخشها تعدیل ایجاد کند که در کمیسیون تلفیق این تعدیل ها به نوعی انجام شده است است.

پیشنهاد دادیم میدان بهارستان محل تجمعات باشد / محمود صادقی

صادقی در پاسخ به این پرسش که عنوان تخصیص داده شده است جایگاهی جهت برگزاری تجمعات اعتراضی به کجا رسیده است اظهار کرد: ما در نظر داریم طرحی جهت اجرایی شدن فصل ۲۷ قانون اساسی به صورت تفصیلی انجام شود. از جمله اینکه مکان های مناسبی جهت تجمعات تخصیص داده شده است یابد که پیشنهاد دادم از لحاظ تاریخی میدان بهارستان می تواند مکان مناسبی باشد.

وی در آخر اظهار کرد: در فراکسیون امید هم با آقای عارف صحبت کردم و ایشان هم موافق بودند و از بعضی از اشخاص جهت تهیه این طرح دعوت کردند.

واژه های کلیدی: ایران | تلگرام | بازداشت | لایحه بودجه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs