زمین – به زمین نشستن آسمان همراه مازندران

زمین – به زمین نشستن: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران هواشناسی مازندران آسمان صاف آسمان صاف تا نیمه ابری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی بعضی کاندیداها از مقدسات مذهبی و فقر مردم فقیر سوءاستفاده می‌کنند/ همین شعارها

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از وعده‌های تبلیغاتی بعضی نامزدها انتقاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب گفته‌اند که کاندیداها در تبلیغاتشان وعده‌های غیر

بعضی کاندیداها از مقدسات مذهبی و فقر مردم فقیر سوءاستفاده می‌کنند/ همین شعارها

موسوی تبریزی: بعضی کاندیداها از مقدسات مذهبی و فقر مردم فقیر سوءاستفاده می کنند/ همین شعارهای به ظاهر «شدنی» ۸ سال مملکت را به بدبختی کشاند

عبارات مهم : اسلامی

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از وعده های تبلیغاتی بعضی نامزدها انتقاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب گفته اند که کاندیداها در تبلیغاتشان وعده های غیرقابل تحقق و بدون در نظر گرفتن واقعیات کشور را نگویند با این وجود عده ای که از قضا داعیه دار طرفداری از رهبری هستند به این سخنان عمل نکرده و بر خلاف آن اقدام می کنند.

به گزراش ایلنا، آیت الله سیدحسین موسوی تبریزی صبحگاه امروز در آیین رسمی افتتاح ستاد انتخاباتی حجت الاسلام حسن روحانی در استان قم که با حضور علما و اقشار متفاوت مردم در خیابان صفائیه این شهر برگزار شد، اظهار داشت: در آیات قرآن و روایات اهل بیت بر مساله تعقل تاکید فراوانی شده است و از این رو باید در زندگی خود به این مهم توجه کنیم.

بعضی کاندیداها از مقدسات مذهبی و فقر مردم فقیر سوءاستفاده می‌کنند/ همین شعارها

او با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه زمر گفت: خداوند اول عقل انسان را آفرید و بعد از آن بود که به انسان قدرت بیان داد؛ بیان جهت این است که عقل ها و فهم های متفاوت همدیگر را تکمیل کنند و البته این مهم زمانی اتفاق می افتد که آزادی بیان و اندیشه و همچنین آزادی بعد از بیان وجود داشته باشد.

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با بیان اینکه قرآن کریم به انسان هایی که سخنان متفاوت را می شنوند و بعد از آن گزینش می کنند وعده می دهد که عالی ترین گزینش را خواهند داشت، گفت: گزینش هر انسان، انسانیت او را نشان می دهد و از این رو تمام این انتخابات در تمامی عرصه های زندگی ما اثر می گذارد.

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از وعده‌های تبلیغاتی بعضی نامزدها انتقاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب گفته‌اند که کاندیداها در تبلیغاتشان وعده‌های غیر

آیت الله موسوی تبریزی در ادامه سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: خیلی ها امروز می توانند حرف بزنند و طبق قانون اساسی هم این وقت جهت آنان فراهم است که به صورت مساوی از بیت المال و امکانات عمومی جهت تبلیغات استفاده کنند ولی این که جهت یک قشر و گروه تمامی مساجد و سالن های شهر در اختیار آنها باشد ولی جهت گروهی دیگر یک زندان هم وجود نداشته باشد اینجا نه عدالت است و نه انصاف؛ متاسفانه غالب انتخابات کشور ما همین طور بوده که امیدواریم انتخابات پیش رو با رعایت عدالت، مساوات و انصاف همراه باشد.

او با اشاره به وعده های مختلفی که از سوی بعضی از کاندیداهای انتخاباتی مطرح می شود، گفت: خیلی ها وعده می دهند که چنین و چنان می کنیم ولی ما باید در فکر خود و در عقل خود ببینیم که این حرف درست است یا دروغ؛ اصلا فرض را بر این می گیریم که دروغ نیست و او می خواهد این کار را انجام بدهد ولی باز هم در عقل خود ببینیم که اصلا این وعده ها با توجه به شرایط امکان پذیر و شدنی است یا خیر.

او افزود: باید آمار و ارقام و شرایط کشور را بسنجیم و ببینیم که چه وعده هایی قابل تحقق است و چه وعده هایی در جهت فریب مردم مطرح می شود.

بعضی کاندیداها از مقدسات مذهبی و فقر مردم فقیر سوءاستفاده می‌کنند/ همین شعارها

دادستان کل انقلاب در وقت امام خمینی با اشاره به خاطره ای از حضرت امام گفت: روزی به همراه مردها جنتی، امامی کاشانی، مهدوی کنی، عبایی و جعفری گیلانی که عضو شورای عالی تبلیغات اسلامی بودیم خدمت حضرت امام رسیدیم؛ بنده موسس دفتر تبلیغات اسلامی و آیت الله جنتی مدیر شرکت تبلیغات اسلامی بود و بعد از آخر جلسه همین آقای جنتی به امام خمینی گفت که ما جهت امورات شرکت تبلیغات از شما کمک می خواهیم؛ امام خمینی هم در پاسخ به آقای جنتی گفتند من به شما کمکی نمی کنم؛ شما در شرایطی که کشور در جنگ به سر می برد بیش از دو میلیارد تومان از دولت آقای میرحسین موسوی بودجه خواسته اید که جهت مثال ۲۰۰ میلیون آن جهت ساختن مراکز شرکت تبلیغات است در حالی که هنگامی که کشور در شرایط جنگ به سر می برد شما می توانید از مساجد جهت امورات خود استفاده کنید؛ همچنین شما ۸۰ میلیون تومان جهت چاپ تصویر های من بودجه تعریف کرده اید در حالی که من نمی خواهم حتی هزار تومان جهت این کار صرف کنید.

آیت الله موسوی تبریزی تصریح کرد: امروز هم همانند آن وقت عده ای هستند که وعده های نشدنی می دهند و همان گونه که در گذشته آقایانی نمی دانستند دو میلیارد تومان یعنی چه و شرایط کشور را در نظر نمی گرفتند امروز هم عده ای بدون در نظر گرفتن امکانات کشور و شرایط وعده های غیرممکن داده و فقط شعار می دهند که شدنی است در حالی که همین شعارهای به ظاهر شدنی است که ۸ سال کشور ما را بیچاره کرد و مملکت کشور عزیزمان ایران را به بدبختی کشاند.

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم از وعده‌های تبلیغاتی بعضی نامزدها انتقاد کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب گفته‌اند که کاندیداها در تبلیغاتشان وعده‌های غیر

دبیر کل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب گفته اند که کاندیداها در تبلیغاتشان وعده های غیرقابل تحقق و بدون در نظر گرفتن واقعیات کشور را نگویند و همچنین افراد دیگر را تحقیر نکنند در حالی که عده ای که از قضا داعیه دار طرفداری از رهبری هستند به این سخنان عمل نکرده و بر خلاف آن اقدام می کنند.

او افزود: هنگامی که کاندیدایی وعده هایی می دهد که با توجه به شرایط فعلی کشور اصلا قابل تحقق نیست بزرگترین ضربه را به اعتقاد مردم و به اصل نظام جمهوری اسلامی می زنند. جهت مثال هنگامی که کاندیدایی وعده ۲۵۰ هزار تومان یا ۳۰۰ هزار تومان یارانه را به مردم می دهد فرض می گیریم که او رای می آورد و رهبری هم حکم او را تنفیذ کند. حال اگر با توجه به منابع و شرایط کشور این وعده را عملی نکند ، در نهایت اعتقاد مردم به اصل نظام جمهوری اسلامی را خدشه دار می کند به گونه ای که مردم می گویند کل مسئولان نظام دروغ می گویند؛ بعد آیا باید وعده هایی بدهیم که اصلا شدنی نیست.

بعضی کاندیداها از مقدسات مذهبی و فقر مردم فقیر سوءاستفاده می‌کنند/ همین شعارها

آیت الله موسوی تبریزی افزود: دشمن های نظام جمهوری اسلامی، این نظام را کم لگدمال نمی کنند و در این شرایط حداقل شما با خدشه دار کردن اعتماد مردم به اصل نظام آن را لگدمال نکنید؛ راحت بگویید در حال حاضر امکانات ما در همین حد است.

او در ادامه سخنان خود با اشاره به شخصیت فردی و سیاسی حسن روحانی اظهار داشت: جناب آقای روحانی را از سال ۱۳۴۱ می شناسم و تقریبا با هم هم سن هستیم و با توجه به سال ها همکاری ما در طول تاریخ انقلاب و به خاص در مجلس شورای اسلامی می گویم که ایشان آدم بسیار فعالی است و می خواهد جهت کشور کار کند و البته کارها را به صورت سرسری رد نمی کنند.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ممکن است در آرزوهای ما افراد بهتری جهت ریاست جمهوری باشد ولی با توجه به شرایط موجود کسی بهتر از ایشان وجود ندارد؛ یعنی در بین این شش نفر نیز حالا یا نیامده و یا نگذاشتند که بیاید.

او با انتقاد از سوءاستفاده بعضی از کاندیداها از مقدسات مذهبی گفت: متاسفانه بعضی کاندیداها جهت رسیدن به قدرت دنیا از مقدسات مذهبی و ملی و نام بزرگان سوءاستفاده می کنند و حتی از فقر مردم فقیر نیز سوء استفاده می کنند.از این رو ممکن است اگر ما هشیار نباشیم به قدرت برسند و این کشور و نظام را به ورطه هلاکت بکشانند ولی اگر ما با هم باشیم و به صورت آگاهانه با پرسشها برخورد کنیم این افراد راه به جایی نخواهد برد.

واژه های کلیدی: اسلامی | تبریزی | تبلیغات | تبلیغات | میرحسین موسوی | آیت الله موسوی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs