زمین – به زمین نشستن آسمان همراه مازندران

زمین – به زمین نشستن: آسمان همراه مازندران هواشناسی آسمان مازندران هواشناسی مازندران آسمان صاف آسمان صاف تا نیمه ابری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات رضا پرستش، مسیِ ایرانی ها

مسی ایرانی؛ این لقبی بود که به رضا پرستش داده بودند و هنگامی که جهت نخستین بار تصویر هایش را در اینترنت دیدیم با خودمان گفتیم حتما در تصویر این طوری افتاده و از

رضا پرستش، مسیِ ایرانی ها

رضا پرستش، مسیِ ایرانی ها

عبارات مهم : تصویر

مسی ایرانی؛ این لقبی بود که به رضا پرستش داده بودند و هنگامی که جهت نخستین بار تصویر هایش را در اینترنت دیدیم با خودمان گفتیم حتما در تصویر این طوری افتاده و از نزدیک خیلی هم نباید شبیه مسی باشد. واقعیت ولی این بود که شباهت او به مسی از نزدیک بسیار شبیه تر از آن چیزی است که فکرش را بکنیم.

گفت و گو با رضا پرستش، که شباهت عجیب و غریبش به ستاره فوتبال جهان، باعث شهرتش شد.

مسی ایرانی؛ این لقبی بود که به رضا پرستش داده بودند و هنگامی که جهت نخستین بار تصویر هایش را در اینترنت دیدیم با خودمان گفتیم حتما در تصویر این طوری افتاده و از نزدیک خیلی هم نباید شبیه مسی باشد. واقعیت ولی این بود که شباهت او به مسی از نزدیک بسیار شبیه تر از آن چیزی است که فکرش را بکنیم.

رضا پرستش، مسیِ ایرانی ها

از اولش برایمان تعریف کن. نخستین بار چه کسی گفت که تو شبیه مسی هستی؟

مسی ایرانی؛ این لقبی بود که به رضا پرستش داده بودند و هنگامی که جهت نخستین بار تصویر هایش را در اینترنت دیدیم با خودمان گفتیم حتما در تصویر این طوری افتاده و از

من از همان اول شبیه مسی بودم و نزدیکانم به من می گفتند شبیه مسی هستی ولی من بی تفاوت رد می شدم و می گفتم خب باشم، که چی؟ این حرف ها مدام زیاد می شد و انگار شباهت ما دو نفر هم زیاد می شد. آشنا و فامیل و غریبه هر کس مرا می دید می گفت می دانی چقدر شبیه هستید؟ می گفتم بله خب هستم، چه کار کنم؟

تا این که حول و حوش پنج، شش ماه پیش، پدرم خیلی اصرار کرد و گفت: «توی صفحات مجازی از خودت با لباس تیم ملی فوتبال آرژانتین تصویر بذار.» هفت، هشت تا صفحه وبسایت به من معرفی کرد. من گفتم فقط جهت یکی از این ها می فرستم اگر آن جا قبول کردند، کافی هست. همان شب عکسم با لباس آرژانتین را فرستادم جهت سایت ورزش سه و گوشی ام را خاموش کردم و خوابیدم. گفتم این ها جواب نمی دهند.

ساعت ۱۰ صبح زنگ زدند و گفتند سریع بیا این جا. رفتم آن جا و تصویر و فیلم و… شروع شد و همه جا پخش شد. از آن جا این شباهت برایم جدی شد. از آن موقع همه تصویر هایم با لباس بارسا و آرژانتین و… هست. ریش هایم را هم بلند کردم و همه جا معروف شدم.

رضا پرستش، مسیِ ایرانی ها

قبل از این که مسی بشوی، چه کار می کردی؟

قبلش دانشجوی رشته شهرسازی در دانشگاه آزاد شهر قدس بودم که هنوز هم ادامه دارد. کار خاصی نداشتم. کلوب می رفتم و یک مقدار هم گرافیتی کار می کردم.

مسی ایرانی؛ این لقبی بود که به رضا پرستش داده بودند و هنگامی که جهت نخستین بار تصویر هایش را در اینترنت دیدیم با خودمان گفتیم حتما در تصویر این طوری افتاده و از

وقتی تصاویرت پخش شد، چه اتفاقی افتاد؟ پیشنهادی جهت تبلیغات داشتی؟

پیشنهاد جهت تبلیغات که زیاد داشتم ولی فعلا دست نگه داشته ام و می خواهم با فکر جلو برویم. جهت مثال در این مدت شرکت های داخلی زیادی مثل یکی از تولیدکنندگان یخچال فریزر خواسته اند برایشان تبلیغ کنم ولی نکرده ام.

رضا پرستش، مسیِ ایرانی ها

پیشنهاد مالی ارزش چقدر بوده؟

ایرانی ها از ۱۰ میلیون تومان به اوج بوده و خیلی هایشان را قبول نکرده ام؛ به عنوان نمونه می گویند در اینستاگرام تصویر بگذار یا یک تصویری می دهند که بگذارم. زیاد ولی مراسمی است که به آن ها دعوت می شوم و می گویند شما فقط بیا و حضور داشته باش. در کل مدل های مختلفی بوده.

پیشنهاد خارجی هم داشتی؟

بله، جهت مثال یک شرکت اجاره ماشین در دوبی بود که ۳۰۰ هزار درهم امارات پیشنهاد داد ولی قبول نکردم و فعلا نمی خواهم این طور کارها را انجام دهم.

در مراسمی که رفتی آدم های معروف هم بوده اند؟ برخوردشان چطور بوده؟

بله. خیلی حضور داشته اند. جهت مثال خواننده های زیادی بوده اند که آن ها هم آمده اند و تصویر انداخته اند. الان اگر بخواهم اسم ببرم باید از مهدی یراحی، امید حاجیلی و علیرضا عصار بگویم. افراد معروف زیاد دیگری هم بوده اند که من الان یادم نیست. در مجموع ولی شخصیت مسی طوری است که همه دوستش دارند.

خودت و خانواده ات فوتبالی هستید؟

شدید. پدرم که به شدت فوتبالی است و هوادار دوآتشه رئال و پرسپولیس هست. من هم که از اول طرفدار بارسا بودم و هنگامی که فوتبال شروع می شود، من این طرف منزل ام و او یک طرف دیگر و جهت هم کری می خوانیم. هنگامی که هم که یکی از تیم هایمان می بازد، این کری را ادامه می دهیم. من به او پیامک می دهم و تسلیت می گویم و از این طور چیزها.

چقدر تلاش می کنی تا صورت ات شبیه مسی شود؟

تلاش خاصی ندارم، چون به عنوان نمونه موهای من دقیقا همرنگ مسی هست. حالا توی بعضی تصویر ها موهای مسی مشکی می شود ولی قبلا که موهایم بلندتر بود هم شبیه بودیم.

ولی واقعا مرزهای شباهت را رد کرده ای و انگار بدل مسی هستی.

درست هست، بعضی ها واقعا اشتباه می گیرند و فکر می کنند من خود مسی هستم.

این معروف شدن برایت دردسر هم داشته؟ احتمالا اولش خیلی جالب بوده هنوز هم است؟

بله، هنوز جذابیت دارد ولی خب دردسر هم دارد؛ به عنوان نمونه یک زمانی در مرکز خرید بوده ایم و دیرمان شده است بود حالا مدام باید تصویر بگیری. به مردم هم اصلا نمی شود نه گفت، چون هم ناراحت می شوند و هم می گویند دارد خودش را می گیرد. یک بار هم در سوئد یک مراسم بود که همه مرا اشتباه گرفتن. همین دیروز یک «ایونت» بود فرزند های تنیس باز بودند. اصلا فکرش را نمی کردند که مسی را ببینند و یکی ارزش این قدر حالش بد شد که نشست روی زمین. رفتم بهش گفتم بابا من ایرانی ام. مسی نیستم که!

پیش آمده که فکر کنند خود مسی هستی و بیایند به زبان انگلیسی حرف بزنند؟

بله، در مجموعه انقلاب داشتیم راه می رفتیم دو سه تا مرد مسن داشتند می دویدند. یک دفعه مرا دیدند و یکی ارزش آمد شروع کرد به انگلیسی حرف زدن. گفتم من ایرانی هستم. فارسی هم حرف بزنید، می فهمم.

احتمالا مردم و طرفداران مسی خیلی حواسشان به تو است و انتظار دارند هر لحظه شبیه مسی باشی. الان بیشترین درخواستشان چیست؟

چیزی که مردم می خواهند این است که من خودم را شبیه مسی کنم. بعد از کوچک ترین عوض کردن در مدل مو و ریش سریع کامنت و دایرکت می آید که تو هم عوض کردن بده. الان ولی آخرین توصیه ارزش این بوده که برو کلوب لاغر کن! البته آن قدرها چاق نیستم ولی یک تصویری بیرون آمده از من که در آن شکمم بد افتاده ولی نهایت چهار، پنج کیلو وزنم زیاد باشد و دارم لاغر می کنم.

پشنهاد تتو هم داشته ای؟

خیلی زیاد بوده ولی خب نمی خواهم انجام بدهم.

یعنی به عنوان نمونه اگر فردا مسی کچل کرد، تو هم کچل می کنی؟

کچل کردن با رنگ کردن مو تفاوت دارد ولی باز هم تلاش می کنم شبیه باشم.

این پیروی از صورت و واکنش‌ها مسی را تا کی می خواهی ادامه بدهی؟ تو الان زندگی خودت را کاملا رها کرده ای.

آرزویم این است که در جایگاهی قرار بگیرم که شخص دوم مسی باشم. مطمئنا مسی به عنوان بزرگ ترین بازیکن فوتبال دنیا خیلی کارها را نمی تواند انجام بدهد. خیلی جاها نمی تواند برود. من دوست دارم کسی باشم که این کارها را انجام بدهم. به عنوان نمونه فلان مراسم را من بروم. فلان کار را من انجام بدهم. دوست دارم شخص دوم مسی باشم. جایگزین نه ولی در کنارش باشم. خیلی ها دوست دارند مسی را ببینند یا مسی دوست دارد به خیلی ها یاری کند و شاید به هر دلیلی نتواند. دوست دارم من از طرف او این کارها را بکنم.

• در مدت پنج، شش ماه گذشته رضا کلی مصاحبه داشته و روزی که جهت عکاسی به آتلیه همشهری آمد، قبلش با شبکه تلویزیونی راشاتودی روسیه گفت و گو کرده و ویدئو ضبط کرده بود.

• علی رغم چیزی که فکر می کردیم رضا اصلا اهل کلاس گذاشتن و این طور چیزها نبود و در عکاسی کاملا راحت بود. توصیه جالب راجع به مسی ایرانی این بود که بعضی رفتارهای مردم جهت او هم عجیب بود. به عنوان نمونه نمی فهمید آیا مردم از او امضا می گیرند! چون به نظرش او فقط بدل مسی است نه خود او.

رضا پرستش از روزهای آینده می گوید

با «مسی» قرار ملاقات گذاشتیم

این که مسی ایرانی در آینده می خواهد چکار کند از مباحث مهمی است که ما هم از او پرسیدیم و او پاسخ های جالبی به ما داد.

خود مسی الان می داند شخصی مثل تو وجود دارد؟

مسلما خودش می داند و در اخبار خوانده.

الان خبری انتشار یافته که تا هفته دیگر به اسپانیا می روی. یعنی با خود مسی ارتباط پیدا کردید؟

یک هفته دیگر نیست ولی به زودی به اسپانیا می رویم و توانسته ایم با خود لئو مسی ارتباط بگیریم.

یعنی به عنوان نمونه از طریق چند نفر دارید پیگیری می کنید؟

چند تا نیستند، از طریق یک آدم داریم این کار را انجام می دهیم. گذشته از این رابطه من الان دارم یک سریالی بازی می کنم که کمدی است و خط داستانش این طوری است که با رفتن کشور عزیزمان ایران به جام جهانی روسیه شروع می شود و بعد می رود اسپانیا. به احتمال زیاد از طریق همین سریال هم می رویم اسپانیا و داستان مهم اش دیدن مسی است.

کارگردانش کیست؟

اصلا نمی توانم بگویم ولی فیلمبرداری شده است ولی هنوز اسم سریال را نگذاشته اند. موضوعش فوتبالی است و خیلی از فوتبالیست ها در آن بازی کرده اند. سوپراستارهای سینما و اینستاگرام هم در این سریال بازی می کنند.

برای تلویزیون که نیست؟

نه از شبکه نمایش خانگی پخش خواهدشد.

تو چند سال با مسی تفاوت سنی داری؟

من متولد ۷۰ هستم؛ یعنی تقریبا پنج سال از مسی کوچک ترم.

چهره تو به چه کسی در خانواده شباهت دارد؟

به هیچ کسی نرفته شبیه کس خاصی در خانواده نیستم.

یعنی خودت منحصر به فردی؟

بله، (می خندد) البته ته صورت ای از پدر و مادرم دارم ولی آن طوری که شبیه باشم نه.

سن تو و مسی در حال بالارفتن هست. تا کی می توانی به این کار ادامه بدهی؟

فعلا قرار است با مسی جلو بروم ولی زیاد تلاش کرده ام در زمینه تبلیغات و سینما کار کنم. از هنگامی که این اتفاق افتاد با مشورت مدیر برنامه هایم تلاش کرده ایم یک جوری از این داستان استفاده کنیم که چند وقت دیگر یکهو محو نشویم. مطمئنا قرار نیست تا آخر عمر بدل مسی باشم جهت همین تلاش کرده ایم هوشمندانه کار کنیم.

آره، خیلی هوشمندانه بوده، چون این طور اتفاقات هیچ بعید نیست سریع هم سرد شود و این آدم را دلواپس می کند که بعدش چی می شود؟

یک حبابی است که اگر بترکد، دلواپس کننده هست. مردم این جور اتفاقات را معمولا سریع فراموش می کنند.

با بدل رونالدو هم ارتباط دارید؟

مدتی با هم خیلی نزدیک بودیم ولی بعد از چند وقت به علت مسائلی از هم دور شدیم. چیزی که در این کار مهم است این است که اگر من بدل مسی هستم علت نمی شود خودم را بگیرم. اتفاقی است که افتاده، فصل جدیدی است در زندگی من.

روزی چند ساعت وقت صرف می کنی که شبیه مسی می شوی؟

خیلی وقت نمی گذارم، چون همین طوری شبیه هستم. تقریبا دو هفته ای یک بار آرایشگاه می روم. فرم مو و ریش من همین طور هست. بعضی اوقات هم است که به عنوان نمونه مسی موهایش را یک رنگ خاصی می کند که این جا نمی شود آن را درآورد.

می گویند اگر مسی یک جام ملی بگیرد ریش هایش را می زند. آن وقت چه کار می کنی؟

خودم هم می دانم که بالاخره یک روز ریش هایش را می زند. آن موقع اتفاق به نفع من هست. چون فرم چانه و صورتم کاملا شبیه است و این شباهت زیاد معلوم می شود. الان فقط یک مقدار صورتم چاق شده است که باید لاغر کنم.

موهایت یک مقدار خلوت شده.

موهایم خلوت نشده کلا کم پشت است.

اگر موهایت بریزد چی؟ چه کار می کنی؟

خب بریزد. همین جوری هم جذابم!

مدیر برنامه های مسی از برنامه این روزهای رضا می گوید

زمانی که مسی ایرانی داشت جلوی دوربین حامد خورشیدی فیگور می گرفت با نادری، مدیر برنامه های او حرف زدیم و از چند و چون زندگی رضا پرسیدیم.

برنامه آینده تان چیست؟ چطور می خواهید از بین پیشنهادها گزینش کنید؟

ما تا الان خیلی محتاطانه عمل کرده ایم. ما برنامه ای داریم جهت قبل از جام جهانی. الان کار ما ارزان تر هست. دم جام جهانی هنگامی که فوتبال داغ می شود، می توانیم بهره برداری عالی ترین بکنیم و آن موقع قیمت ها قطعا بالاتر می رود.

خیلی خوب است که این طوری کنترل می کنید. تا الان چقدر درآمدزایی داشته اید؟ باید پول خوبی درآورده باشید.

آن طور که فکر می کنید درآمدزایی نداشته ایم. پیشنهادهای داخلی بین ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان بوده ولی قبول نکرده ایم و تمرکز مهم مان روی جام جهانی و البته دیدار با مسی است که کلا پروژه جداگانه ای است.

قبل از این که رضا معروف شود، چه کار می کرد؟

در مغازه گوشی تلفن همراه فروشی تعمیرات گوشی تلفن همراه انجام می داد. در حال حاضر هم دانشجو است.

واکنش ها در دانشگاه چطور بوده؟

در دانشگاه مثل بقیه جاها خیلی تصویر العمل وجود داشته. استادها ولی سخت تر نمره می دهند.

روزانه چقدر وقت صرف شبیه شدن رضا به مسی می شود؟

الان کم شده است ولی قبلا خیلی وقت می گذاشت الان دیگر الگوبرداری هایش را کرده و رفتارش شبیه شده، البته با توجه با فضای کشور عزیزمان ایران اگر خیلی هم شبیه نشود، بهتر هست. این جا بعضی کانت ها این طوری است که خودت باش و آیا این قدر خودت را شبیه به مسی می کنی؟

برنامه روزانه رضا چطور است؟ از صبح تا شب چه کار می کند؟

الان صبح از ساعت هشت تا ۱۱ می رویم کلوب انقلاب، می دویم. بعدش می رویم منزل و اگر رضا مصاحبه نداشته باشد، استراحت می کند. کلاس زبان هم چون خصوص است یک روز در میان در منزل برگزار می شود. زمانش دست خودمان هست.

فوتبالش چطور است؟

تمرین فوتبال نمی رود. خودش فوتبالش بد نیست ولی خوب خوب هم نیست. هفته ای یک بار می رویم سالن. هنگامی که می رود توی زمین همه می روند او را می گیرند، فکر می کنند خود مسی است! ولی آن قدرها خوب نیست. الان خیلی ها از رضا می پرسند نمی خواهی فوتبالیست بشوی؟ ولی واقعیت این است که دیگر دیر شده. او بیست و پنج سالش است.

هفته نامه همشهری جوان – محمدتقی حاجی موسی

واژه های کلیدی: تصویر | ایرانی | ایرانی | برنامه | تصویری | فوتبال | فوتبالی | فوتبالیست | شباهت عجیب | فوتبالیست ها

رضا پرستش، مسیِ ایرانی ها

رضا پرستش، مسیِ ایرانی ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs